Παυλίδης: «Είναι σημαντικό το γκολ για να ανέβει η αυτοπεποίθησή μου»

Ο Βαγγέλης Παυλίδης βρήκε ξανά δίχτυα και οδήγησε την Μπενφίκα στη σημαντική νίκη στο Οπόρτο κόντρα στην τοπική Μποαβίστα με 3-0.

Ο Έλληνας διεθνής φορ άνοιξε το σκορ στο 11ο λεπτό και συνάμα το δρόμο για την κατάκτηση των τριών βαθμών, που έφεραν την ομάδα της Λισαβόνας ξανά κοντά στην κορυφή της βαθμολογίας.

Αναλυτικά οι δηλώσεις

«Κάναμε ένα φανταστικό παιχνίδι, είχαμε πολλές ευκαιρίες για γκολ και ήμασταν κυρίαρχοι από το πρώτο λεπτό. Μια εκτός έδρας νίκη είναι πολύ σημαντική για εμάς τώρα και φυσικά είμαι χαρούμενος για το γκολ», δήλωσε μετά το ματς ο Παυλίδης και συμπλήρωσε:

«Αν είσαι επιθετικός, πρέπει να είσαι στην περιοχή και να σκοράρεις. Φυσικά είναι σημαντικό για την αυτοπεποίθησή μου και για την ομάδα. Είμαστε σε καλή στιγμή. Παίζουμε πιο επιθετικό ποδόσφαιρο, θέλουμε να συνεχίσουμε και να κερδίζουμε παιχνίδια.

Ο κόουτς (σ.σ. Μπρούνο Λάζε) ξέρει πολύ καλά την Μπενφίκα, τι είναι η Μπενφίκα. Θέλει η ομάδα να παίζει επιθετικό ποδόσφαιρο και εμείς θέλουμε να κάνουμε τα πάντα για τους οπαδούς μας».

Πηγή: in.gr