Ατλέτικο Μαδρίτης – Λιλ 1-3: «Άλωσε» τη Μαδρίτη με «όπλο» τον Ντέιβις

Τη δεύτερη νίκη της πανηγυρίζει η Λιλ στο νέο Champions League επικρατώντας της Ατλέτικο Μαδρίτης με 3-1 στο «Γουάντα Μετροπολιτάνο», και μάλιστα με ανατροπή, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της League Phase της διοργάνωσης.

Οι Γάλλοι είδαν τους Ισπανούς να προηγούνται και να χάνουν σωρεία ευκαιριών στο πρώτο μέρος με τον Σόρλοθ, όμως άντεξαν και στο δεύτερο μέρος έκαναν την ολική ανατροπή έχοντας ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Τζόναθαν Ντέιβιντ που πέρασε ως αλλαγή και σκόραρε δύο φορές.

Η… ευγενική χορηγία του Τουρέ έδωσε την ευκαιρία στον Χουλιάν Άλβαρες να ανοίξει το σκορ στο 8ο λεπτό, πριν αναλάβει δράση ο Σόρλοθ χάνοντας τεράστιες ευκαιρίες. Το σύνολο του Μπρούνο Ζενέσιο όμως ήταν τυχερό και στο δεύτερο ημίχρονο φρόντισε να πει και… ευχαριστών.

Mega Sports: Ώρα Τσάμπιονς Λιγκ!

Ετοιμες για τις μεγάλες τους μάχες στα κύπελλα Ευρώπης είναι Ολυμπιακός, ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκός. Θριαμβευτική πρεμιέρα…

LIVE: Μπρεστ – Λεβερκούζεν

LIVE: Μπρεστ – Λεβερκούζεν. Παρακολουθήστε live στις 19:45 την εξέλιξη της αναμέτρησης Μπρεστ – Λεβερκούζεν για…