Απίστευτο: Ο Ολυμπιακός έχει 15 τελικές στην Τρίπολη αλλά χάνει στο ημίχρονο

Απίστευτο και όμως… στατιστικό αυτό που ισχύει στα μισά του δρόμου της Τρίπολης για τον Ολυμπιακό.

Οι ερυθρόλευκοι έχουν ένα αδιανόητο στατιστικό στο ημίχρονο της αναμέτρησης με τους Αρκάδες, καθώς έχουν 15 τελικές στο πρώτο 45λεπτό κι όμως βρίσκονται πίσω στο σκορ από την ομάδα του Σάββα Παντελίδη, χάρη στο γκολ του Γιαμπλόνσκι στο 21ο λεπτό.

Συγκεκριμένα, η ομάδα της Τρίπολης σκόραρε με ένα τυχερό γκολ κόντρα στον Ολυμπιακό, όμως η ομάδα του Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ έχει 15 τελικές προσπάθειες στο πρώτο 45λεπτο.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Ολυμπιακός έχει κλασικές ευκαιρίες στο πρώτο μέρος με τους Κοστίνια, Ροντινέι και Κάρμο, ενώ κάνει πολύ καλή εμφάνιση και ο γκολκίπερ του Αστέρα, Παναγιώτης Τσιντώτας.

Παράλληλα, ο Ολυμπιακός εκτός από τις πολλές τελικές που έχει στο ματς έχει 64% κατοχή, έναντι 36% του Αστέρα Τρίπολης.

LIVE: Λάτσιο – Τζένοα

LIVE: Λάτσιο – Τζένοα. Παρακολουθήστε live στις 16:00 την εξέλιξη της αναμέτρησης Λάτσιο – Τζένοα για…